hachettefle

Inspire Jeunes - nowy kurs języka francuskiego dla szkół średnich

Nowy kurs języka francuskiego dla uczniów szkół średnich

Inspire Jeunes kurs dla szkół średnich

Inspire Jeunes to kurs języka francuskiego dla szkół ponadpodstawowych, który odpowiada na potrzeby Nauczycieli i współczesnej młodzieży!

Kurs Inspire Jeunes został tak zaprojektowany, aby ułatwić pracę nauczycielom i motywować uczniów do nauki języka i odkrywania kultury Francji i krajów frankofońskich poprzez lekcje oparte na autentycznych dokumentach źródłowych, interakcji i mediacji w klasie.

Rekomendacja MEN

Podręcznik realizuje podstawę programową III.0.2. Rzeczoznawcy MEN zatwierdzili Inspire Jeunes 1 do użytku w szkołach ponadpodstawowych. Cały kurs został podzielony na cztery tomy. Każdy tom jest przewidziany na 60 godzin lekcyjnych, czyli 1 rok nauki.

Inspire Jeunes = motywacja, interakcja, mediacja

Uczy języka w celu komunikacji!

Inspire Jeunes uczy języka, aby komunikować się w życiu codziennym. Odpowiednio dobrane tematy (szkoła, hobby i czas wolny, podróże, zakupy, zdrowie). Podejście progresywne w nauce języka, oparte jest na celach pragmatycznych przedstawionych na początku każdej lekcji.
Podręcznik jest łatwy w obsłudze dzięki dwustopniowej ścieżce w każdej lekcji: COMPRENDRE i AGIR. Proste polecenia zachęcają do samodzielnego wykonywania ćwiczeń i realizacji zespołowej zadań grupowych.

Przedstawia prawdziwe sytuacje komunikacyjne

Materiały tekstowe i graficzne zawarte w podręczniku są oparte na autentycznych dokumentach źródłowych. Zaczerpnięte z rzeczywistych i konkretnych sytuacji teksty zachęcają do nauki i tworzenia wypowiedzi o własnym życiu i planach na przyszłość.

Zachęca do interakcji i mediacji w klasie

Stała obecność zadań grupowych zachęca do interakcji w klasie. Polecenia zostały tak opracowane, aby zaangażować każdego ucznia, zachęcić do zabrania głosu i interakcji. Zadania do wykonania w grupach (En groupe, En petit groupe) często są kilkuetapowe, z wyraźnie zaznaczonymi rolami i pracami do przygotowania.

Zanurza w kulturze francuskiej

Kultura Francji i krajów francuskojęzycznych jest przedstawiona w sposób transwersalny we wszystkich lekcjach Inspire Jeunes. Szczególnie widoczna jest w autentycznych dokumentach źródłowych, które stanowią podstawę lekcji oraz w rubryce Culture(c) w podręczniku, a także na stronach Culture w zeszycie ćwiczeń.

Angażuje każdego ucznia

Słownictwo, zwroty i wyrażenia z danego działu są przedstawione w formie mapy myśli na stronie Lexique et Communication. Graficzne przedstawienie leksyki, bardzo czytelna czcionka, nagrania audio wszystkich elementów ułatwiają naukę jednocześnie odpowiadając na różne potrzeby edukacyjne uczniów.
Mnóstwo ćwiczeń z gramatyki, komunikacji, słownictwa i fonetyki pozwala na ciągły trening umiejętności językowych. Spiralne podejście sprzyja regularnym powtórkom i stopniowemu poszerzaniu wcześniej omawianych zagadnień leksykalnych i gramatycznych.
Różne typy zadań sprzyjają nauce indywidualnej jak i pracy zespołowej.

Zapewnia nowoczesne narzędzia pracy

Inspire Jeunes posiada obszerną obudowę multimedialną:
- nagrania audio: ścieżki do materiałów lekcyjnych; listy słów, zwrotów i wyrażeń; ćwiczenia fonetyczne, nagrania do ewaluacji
- nagrania wideo: przykładowe wypowiedzi ustne w formie filmików; autentyczne filmy do lekcji kulturowych; filmy fonetyczne do nauki wymowy i intonacji.
- Parcours digital®️, czyli dodatkowe ćwiczenia interaktywne
- podręcznik interaktywny na platformie ehachettefle.com. Odzwierciedlenie cyfrowe książki można aktywować po zakupie podręcznika w wersji "pack numérique".

Dlaczego warto pracować z Inspire Jeunes?

 

Zobacz broszurę i odkryj 8 sposobów na motywowanie uczniów szkół średnich do nauki języka francuskiego w serii Inspire Jeunes

Komponenty Inspire Jeunes 2 dla ucznia

Inspire Jeunes 2 podręcznik
Inspire Jeunes 2 podręcznik
Inspire Jeunes 2 podręcznik /pack numérique/
Inspire Jeunes 2 podręcznik /pack numérique/
Inspire Jeunes 2 zeszyt ćwiczeń
Inspire Jeunes 2 zeszyt ćwiczeń
Strona serii

inspire-pl.hachettefle.fr/

Obudowa metodyczno-dydaktyczna

Materiały dla Nauczyciela

- podręcznik interaktywny
- przewodnik metodyczny
- testy z nagraniami
- scenariusze zajęć z wideo
- dokumentacja szkolna.

Inspire Jeunes 2 livre de tests

Egzemplarz okazowy dla Nauczycieli szkół średnich

Webinaria Hachette

Webinarium z Émilie Mathieu-Benoît, autorką

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego do udziału w webinarium pt. "Stimuler l’envie d’apprendre le français avec Inspire Jeunes", które odbędzie się w czwartek 16 maja.
Wideoszkolenie poprowadzi współautorka podręczników Inspire Jeunes pani Émilie Mathieu-Benoît.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z doradcami

Twój adres email nie zostanie opublikowany.