hachettefle

Webinarium Hachette FLE

Jak dobrze wykorzystywać zdjęcia na lekcjach języka francuskiego? Webinarium z autorką serii Inspire

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego do udziału w webinarium pedagogicznym z panią Marie-José Lopes – współautorką nowej serii dla szkół językowych i uczelni wyższych Inspire.

Marie-José Lopes posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel języka francuskiego a także jako metodyk i szkoleniowiec nauczycieli Français Langue Etrangère. Obecnie prowadzi zajęcia na różnych poziomach w Alliance Française w Paryżu. Jest autorką wielu publikacji z dziedziny FLE, m.in. Inspire i Totem/Texto wydanych przez Hachette FLE.

Proponujemy do wyboru dwa terminy. Pierwsze wideoszkolenie odbędzie się w środę 10 kwietnia w godz. 17:00-18:00. Natomiast drugie spotkanie online będzie miała miejsce w czwartek 11 kwietnia w godz. 11:00-12:00. 

# Comment enrichir sa pratique grâce aux photos ?


Marie-José LOPES, auteure de Inspire

Qu’est-ce qu’une bonne photo pour la classe de langue ? 

A quelle étape de la leçon l’utiliser ? Quel sera son rôle ? Comment formuler des consignes en lien avec l’utilisation de l’image ?

A partir de quelques clichés, ainsi que de la collection “Inspire“, nous verrons comment l’utilisation des photos encourage les échanges authentiques, facilite l’accès au sens, stimule la curiosité et la créativité de l’apprenant.e.

Nous vous proposerons des pistes d’exploitation pour parler de soi, imaginer, comparer, raconter.

Środa 10 kwietnia o godz. 17:00

Czwartek 11 kwietnia o godz. 11:00

Inspire 4. Niveau B2 [NOWOŚĆ]

Inspire to nowoczesny kurs języka francuskiego przeznaczony dla starszej młodzieży i dorosłych, pozwalający na stopniowe opanowanie kompetencji rozwijając jednocześnie refleksję nad językiem i jego strukturami. Różnorodne narzędzia cyfrowe pozwalają na uzupełnienie tradycyjnego toku zajęć o przestrzeń wirtualną i podnoszą motywację do nauki. Kurs obejmuje 4 poziomy zaawansowania językowego – od A1 do B2 wg ESOKJ.

Nagrania audio i wideo są dostępne online na stronie serii inspire.hachettefle.fr

Inspire 4 podręcznik

Poznaj wszystkie poziomy w serii INSPIRE

Inspire 1 podręcznik
Inspire 1 podręcznik
Inspire 2 podręcznik /pack numérique/
Inspire 2 podręcznik /pack numérique/
Inspire 3 podręcznik
Inspire 3 podręcznik
Inspire 4 podręcznik /pack numérique/
Inspire 4 podręcznik /pack numérique/

Odkryj narzędzia cyfrowe opracowane dla kursu Inspire

Inspire nowoczesny kurs języka francuskiego od A1 do B2
Narzędzia dla Ucznia i Nauczyciela:

- multimedialne podręczniki, interaktywne zeszyty ćwiczeń, Parcours digital, aplikacja MEDIA+
- platforma inspire.LAB

Szczegółowe informacje po kliknięciu w boczną grafikę.

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2023/24. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.