hachettefle

FOCUS Culture. 80 icônes de la culture française

Poznanie kultury a nauka języka francuskiego

Uczenie się języka francuskiego na poziomie A2/B1 to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności komunikacyjnych. To również otwieranie drzwi do bogatej i fascynującej kultury Francji i krajów francuskojęzycznych, tj.: Belgia, Szwajcaria, Kanada, Kamerun, Senegal czy Wybrzeże Kości Słoniowej.

Parlez-vous francais?

Poznanie kultury francuskiej pozwala lepiej zrozumieć kontekst językowy oraz zwyczaje społeczne czy dziedzictwo historyczne. Dzięki temu można lepiej komunikować się z osobami francuskojęzycznymi i łatwiej odnaleźć się w różnych sytuacjach życiowych. Zrozumienie francuskiej kultury przyczynia się również do pogłębienia relacji z frankofońskimi znajomymi lub współpracownikami. Ponadto, eksplorowanie kultury Francji może być niezwykle inspirujące i rozwijające, wpływając korzystnie na nasze zainteresowania, gusty i sposób myślenia. Ostatecznie, lepsze zrozumienie kultury francuskiej sprawia, że nauka języka staje się bardziej satysfakcjonująca i przyjemna.

Focus Culture, czyli 80 ikon kultury francuskiej

Nowa publikacja wyd. Hachette FLE Focus Culture ma na celu przedstawienie podstaw kultury francuskiej poprzez 80 portretów ikonicznych przedmiotów, osób czy wydarzeń. Ikona kulturowa to przedmiot symboliczny, materialny lub abstrakcyjny, który odgrywa istotną rolę w wyobraźni zbiorowej. Tak samo jak zdobywanie słownictwa, znajomość symboli kulturowych pozwala postępować w kierunku opanowania języka.

Jakie są atuty publikacji Culture wyd. Hachette FLE?

Focus Culture to książka dla osób, które uczą się języka francuskiego i są na poziomie A2 lub B1. Książka przeznaczona jest do pracy w klasie lub nauki indywidualnej

Książka jest podzielona na 6 rozdziałów tematycznych: Histoire et institutions ; Célébrités ; Industrie, éducation, travail ; Arts et médias ; Vie quotidienne ; Gastronomie et saveurs. Omówione w książce ikony pochodzą z wielu dziedzin. Kilka przykładowych portretów: la langue de Molière, le coq, le Goncourt, Tintin, les bonnes manières, les bords de Seine, Verdun, Jeanne d’Arc, Marion Cotillard, la République, Michelin, le TGV, l’apéritif, la crème brûlée

FOCUS Culture
FOCUS Culture

Mocne strony Focus Culture:

  • Publikacja referencyjna, która poprzez 80 portretów ikon kulturowych, przedstawia najważniejsze elementy francuskiej kultury 
  • Czytelna struktura książki sprzyja nauce i zwiększa zainteresowanie kolejnymi tematami.   
  • Książka zawiera ponad 800 ćwiczeń w zakresie mówienia i pisania, łącząc przyjemność odkrywania francuskiej kultury z systematyczną progresją językową. 
  • Pod koniec każdego działu: Pour aller plus loin – rekomendowane książki, filmy, seriale, muzea, które pozwolą na pogłębienie danego tematu.
  • W aneksach dodano administracyjną mapę Francji i kulturowy plan Paryża. 
  • Podręcznik zawiera klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.
  • Nagrania audio dostępne na stronie serii – w streamingu lub do pobrania na komputer.

Jak przedstawiona jest dana ikona kulturowa?

Portret - tekst z ćwiczeniami

Każda ikona przedstawiona jest na całej rozkładówce.
Z lewej strony znajduje się tekst z ilustracją oraz słowniczek.
Z prawej strony zaproponowano zestaw ćwiczeń i zadań dodatkowych.

FOCUS Culture. L'Olympisme. Str. 26-27
FOCUS Culture. L'Olympisme. Str. 26-27

Przeczytaj rozdział 4 Arts et médias i poznaj Focus Culture

Nagrania online


Wszystkie teksty przedstawiające ikony kultury francuskiej zostały nagrane.
Ścieżki mp3 są dostępne online lub do bezpłatnego pobrania na stronie serii.

Webinarium z autorem

Vous reprendrez bien un peu de culture ? Du bon usage des icônes culturelles en classe de FLE.

24 kwietnia zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego na webinarium z autorem publikacji. Pan Denis Meyer przedstawi autorskie sposoby na wprowadzanie elementów kulturowych na lekcjach języka francuskiego.

Zapraszamy do zakupu książki i odkrywania kultury francuskiej!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.