hachettefle

Webinaria Hachette

Jak uczyć czytania ze zrozumiem uczniów dorosłych początkujących? Webinarium z autorkami publikacji FOCUS Apprendre à lire en situation

Zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego do udziału w webinarium pedagogicznym z paniami Blandine Forzy i Marie Laparade – autorkami nowej publikacji w serii FOCUS Apprendre à lire en situation. 

Wideoszkolenie odbędzie się w środę 15 listopada. 

Marie Laparade od około dwudziestu lat prowadzi warsztaty socjolingwistyczne z dorosłymi obcokrajowcami o różnym poziomie zaawansowania, zarówno umiejącymi czytać, jak i nie. Jest jedną z założycielek fundacji RADyA (le Réseau des Acteurs de la Dynamique des ASL), w ramach której szkoli osoby zajmujące się edukacją dorosłych imigrantów we Francji. 

Blandine Forzy zajmuje się alfabetyzacją dorosłych imigrantów od 1998 r. Opracowała kursy nauki umiejętności czytania i pisania w ramach organizacji RADyA, której jest współzałożycielką.  

#4 Apprendre à lire en situation : utiliser les documents authentiques pour apprendre à lire à des adultes.


Blandine FORZY i Marie LAPARADE, autrices d'Apprendre à lire en situation

Que signifie lire ? Comment aider des adultes peu ou pas scolarisés à entrer dans l’écrit de façon concrète ?

Nous vous invitons à rencontrer Blandine Forzy et Marie Laparade, autrices d’Apprendre à lire en situation. Elles partageront avec vous leur expérience des publics adultes peu ou pas scolarisés, et vous présenteront dans ce webinaire une approche pragmatique de l’entrée dans l’écrit à partir de documents du quotidien.

Elles répondront ensuite à vos questions et vous donneront des conseils quand leur expertise le permettra.

Środa 15 listopada o godz. 16:00

Apprendre à lire en situation [NOWOŚĆ 2023]

Apprendre à lire en situation to publikacja opracowane na podstawie 80 autentycznych dokumentów z życia codziennego. Adresowana dla początkujących dorosłych, pomaga w nauce czytania ze zrozumieniem tekstów autentycznych.

Nagrania audio i klucz odpowiedzi są dostępne online – na stronie serii focus.hachettefle.fr

Focus Apprendre a lire en situation

Poznaj pozostałe publikacje w serii FOCUS

FOCUS - kompendia z ćwiczeniami

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2023/24. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.