hachettefle

Podręczniki do języka francuskiego w szkole podstawowej

Przestawiamy nowe podręczniki do języka francuskiego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2022/23. W ofercie wydawnictwa Hachette FLE znajdziecie Państwo starannie opracowane podręczniki i materiały uzupełniające. Serie wydawnicze wyróżniają się zawsze bogatą obudową metodyczną. Nowoczesne narzędzia cyfrowe sprawiają, że prowadzone lekcje są zawsze ciekawe i angażujące.

Nauka języka francuskiego w klas 1-3 SP

LES LOUSTICS – wzorowy podręcznik do nauki języka francuskiego w kl. 1-3 szkoły podstawowej! Lubiany przez uczniów, ceniony przez nauczycieli!

Seria składa się z 3 tomów, które obejmują poziom A1-A2.1 wg ESOKJ.

Podstawowe komponenty dla ucznia to podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Naukę w domu wspiera strona dedykowana serii. W wolnym dostępie opublikowano nagrania wideo dialogów i wersje karaoke wszystkich piosenek i wierszy.

Bogata obudowa dydaktyczna dla nauczyciela składa się m.in. z podręcznika interaktywnego z ćwiczeniami na tablicę multimedialną. Obszerny przewodnik metodyczny zawiera dodatkowe ćwiczenia leksykalno-gramatyczne i propozycje zadań grupowych, zabaw i gier w klasie. Kolorowe karty obrazkowe jeszcze bardziej angażują do aktywnej nauki języka. Specjalne karty pracy pomagają w nauce kaligrafii.

ZOBACZ PREZENTACJĘ SERII LES LOUSTICS >>

Nowy podręcznik dla klas 4-6 SP

SÉSAME – nowa seria podręczników dla uczniów 10-12-letnich, rozpoczynających naukę języka francuskiego, uwzględnia podejście zadaniowe i wymogi ESOKJ. Seria składa się z 2 tomów, które obejmują poziom A1 wg ESOKJ.

Intuicyjny i łatwy w użyciu podręcznik uzupełnia kolorowy zeszyt ćwiczeń. Nagrania audio i wideo, dostępne w aplikacji MEDIA+ i na stronie kursu, wzmacniają autonomię ucznia w procesie uczenia się. Dodatkowe ćwiczenia interaktywne online na pewno zmotywują do samodzielnej nauki języka francuskiego. Zapraszamy na stronę kursu >>

Kompletny przewodnik metodyczny wraz z licznymi kartami pracy, kartami obrazkowymi umożliwia nauczycielowi dostosowanie zajęć przede wszystkim do tempa nauki i do zainteresowań grupy.

ZOBACZ PREZENTACJĘ SERII SÉSAME >>

Rekomendacja MEN dla klas 7-8 SP

EN AVANT – najczęściej wybierany i najwyżej oceniany podręcznik do nauki języka francuskiego w klasach 7-8 szkoły podstawowej! Podręczniki wieloletnie En Avant 1 i En Avant 2 uzyskały rekomendację MEiN i zostały wpisane na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na II etapie edukacyjnym.

Seria En Avant została opracowana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i dlatego realizuje wszystkie elementy właściwe dla nauczania języka francuskiego jako drugiego w szkole podstawowej. Zarówno treści jak i zadania aktywizujące motywują ucznia do nauki języka. Zagadnienia cywilizacyjne w ciekawy sposób odkrywają kulturę Francji oraz krajów frankofońskich, a w każdym rozdziale znajdują się również odwołania do polskiej kultury.

Rekomendowane ceny podręcznika En Avant i zeszytu ćwiczeń umożliwiają zakup książek w ramach dotacji celowej MEiN. Zarówno podręczniki jak i zeszyty ćwiczeń można zakupić bezpośrednio w wydawnictwie lub zamówić w pakietach podręczników szkolnych u wiodących dystrybutorów edukacyjnych.

ZOBACZ PREZENTACJĘ SERII EN AVANT >>

Dodatkowe podręczniki dla klas 4-8 SP

Dla szkół, w których realizowany jest rozszerzony program nauczania języka francuskiego, proponujemy zawsze podręczniki o szerszym zakresie materiału. Serie Adomania i Adosphère składają się aż z 4 tomów i obejmują trzy poziomy biegłości językowej – od A1 do B1 wg ESOKJ.

ZOBACZ PREZENTACJĘ SERII ADOMANIA >>

ZOBACZ PREZENTACJĘ SERII ADOSPHÈRE >>

Reasumując, wydawnictwo Hachette FLE publikuje podręczniki do nauki języka francuskiego w szkole podstawowej na każdy etap edukacyjny. Opracowane kursy gwarantują interesujące lekcje z naciskiem na naukę komunikacji jak i poznanie kultury francuskiej.

 

2 Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.