hachettefle

platforma edukacyjna Hachette FLE

E-podręczniki Hachette FLE są dostępne na nowoczesnej platformie edukacyjnej ehachettefle.com >>

Podręczniki interaktywne wydawnictwa Hachette FLE wkraczają w nową erę numeryczną! To niezbędna pomoc dla nauczyciela na zajęciach stacjonarnych, zdalnych lub hybrydowych…

Co wyróżnia e-podręczniki Hachette FLE?
Zalety nowej generacji podręczników interaktywnych:
  • „tout-en-un” numérique : wszystkie komponenty metody w  formacie cyfrowym w 1 miejscu z bezpośrednim dostępem do elementów multimedialnych (podręcznik, zeszyt ćwiczeń, przewodnik metodyczny, nagrania audio i wideo, ćwiczenia interaktywne)
  • nowoczesna platforma edukacyjna, którą wyróżnia intuicyjny panel sterowania i praktyczne narzędzia, tj. pisak, zakreślacz, notatnik, zoom, kurtyna…
  • dostęp online  poprzez dowolną przeglądarkę (wystarczy komputer z łączem internetowym, aby otworzyć swój podręcznik w dowolnej pracowni językowej lub w domu) lub instalacja podręcznika na dowolnym komputerze czy tablecie
  • szybkie tworzenie map myśli i udostępnianie ich uczniom 
  • nagrania audio i wideo w bezpłatnej aplikacji MEDIA+

Jak uzyskać dostęp do podręczników interaktywnych?

1.  Zakupić kod aktywacyjny

 1a. E-podręcznik dla ucznia

Podręcznik interaktywny dla ucznia to cyfrowa wersja podręcznika w wersji papierowej, wzbogacona o materiały multimedialne (nagrania audio i wideo). Kod aktywacyjny można zakupić w pakiecie z podręcznikiem papierowym lub na platformie w zakładce “Boutique”. Tzw. “pack numérique” czyli podręcznik papierowy z kodem aktywacyjnym do podręcznika online sprowadzamy dla większości serii wydawniczych.  

 1b.  Podręcznik interaktywny dla nauczyciela

W przypadku serii podręczników dla szkół ponadpodstawowych En Action >> i Texto >> indywidualny kod aktywujący podręcznik interaktywny znajduje się na płycie DVD-Rom. Kod znajduje się na wewnętrznej stronie okładki płyty “Ressources pédagogiques complémentaires pour la classe”.

Dla pozostałych serii kody aktywacyjne sprzedajemy na kartach. 

Zarówno w przypadku e-podręcznika dla ucznia jak i podręcznika interaktywnego dla nauczyciela kod aktywacyjny można zakupić bezpośrednio na platformie ehachettefle.com.

2. Zalogować się na platformie ehachettefle.com 

Aby uzyskać dostęp do podręczników interaktywnych, należy założyć konto na platformie. 

3. Zainstalować podręcznik interaktywny

Posiadany kod aktywacyjny (patrz pkt 1) należy wprowadzić w polu “Ajouter une ressource”. Następnie wyświetli się okładka podręcznika oraz lista możliwych instalacji (na komputerze Windows lub Mac, na tabletach działających na systemie operacyjnym Android lub na Ipadzie). Pojawi się również opcja bezpośredniego dostępu do podręcznika interaktywnego w przeglądarce (EN LIGNE).

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów instruktażowych, które wprowadzą krok po kroku każdego użytkownika do nowoczesnej platformy edukacyjnej.

 

Jak założyć konto?

Jak aktywować e-podręcznik?

 

Życzymy dobrego użytkowania podręczników interaktywnych!

W przypadku pytań pomocą służą nasi doradcy metodyczni. Zapraszamy do kontaktu >>

Twój adres email nie zostanie opublikowany.