hachettefle

Zastanawiasz się, w jakim wieku Twoja pociecha powinna zacząć naukę języków obcych? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka. Jedno jednak jest pewne – im wcześniej zacznie naukę, tym łatwiej i szybciej opanuje dany język. Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych korzyści z nauki języków obcych od najmłodszych lat.

1. WPŁYW NA OGÓLNY ROZWÓJ

Przede wszystkim nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. W ten sposób nasze pociechy ćwiczą pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty oraz kształtują świadomość społeczną i kulturową. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w pierwszych latach życia.

2. SZYBKOŚĆ PRZYSWAJANIA WIEDZY

Umysł małego dziecka jest niesamowicie chłonny i łatwo przyswaja nową wiedzę. Eksperci twierdzą, że po siódmym roku życia zdolność ta zaczyna stopniowo maleć i nauka nie przychodzi już tak łatwo. Warto więc zadbać o to, aby kontakt z językiem obcym do tego czasu był jak największy.

3. POKONANIE BARIERY JĘZYKOWEJ

Często zdarza się, że dorośli ludzie niezbyt chętnie rozmawiają w języku obcym. Może wynikać to z tego, że nie wierzą w swoje możliwości lub wstydzą się, że popełnią wiele błędów. Dlatego im wcześniej zacznie się naukę i im więcej dziecko będzie rozmawiać w języku obcym, tym znacznie większa szansa na to, że jakiekolwiek bariery językowe przestaną istnieć.

4. INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Edukacja językowa dziecka od najmłodszych lat to świetna inwestycja w jego przyszłość. Obecnie biegłe posługiwanie się przynajmniej jednym językiem obcym to podstawa, gdyż pracodawcy zwracają na to szczególną uwagę. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby dziecko poznało kilka języków obcych, wtedy w przyszłości perspektywy zawodowe stają się jeszcze większe.

5. OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT I LUDZI

Niezwykle istotną korzyścią jest pewność siebie, którą uzyskuje dziecko wraz z rozwojem swoich umiejętności językowych. Jednocześnie staje się otwarte na świat i ludzi. Również nie ma problemu z komunikowaniem się z otoczeniem i wyrażaniem siebie.

Powyżej zaprezentowaliśmy 5 najważniejszych korzyści płynących z nauki języków obcych od najmłodszych lat. Możesz być jednak pewny, że jest ich znacznie więcej. Dlatego warto zadbać o edukację językową swoich pociech już we wczesnych latach życia.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.