hachettefle

Zastanawiasz się w jakim celu tworzy się plan nauki i jakie zalety się z tym wiążą? Poznaj 7 głównych korzyści płynących z planowania.

1. Skoncentruj się na nauce!

Plan pozwala nam na osiągnięcie celu w konkretnym czasie. Wtedy znacznie łatwiej skoncentrować się na nauce języka obcego. Dlatego godzina przystąpienia do nauki oraz materiał do opanowania powinny być ściśle określone.

2. Oszczędzaj CZAS!

Posiadając spisany plan unikasz sytuacji, w której przed rozpoczęciem każdego dnia nauki musisz zastanawiać się co dzisiaj przerobisz. Ucząc się według planu nie tracisz cennych minut na myślenie w stylu „Ile zajmie mi nauka tego konkretnego języka?”, „Czy robię jakieś postępy?”

3. Sprawdzaj postępy!

Wgląd w ilość przerobionego materiału korzystnie wpływa na poziom motywacji, ponieważ pozwala dostrzec wyraźne postępy i zachęcić do robienia kolejnych!

4. Zwiększaj Szanse NA OSIĄGNIĘCIE WYZNACZONEGO CELU!

Planowanie to nadanie marzeniom daty ich wykonania. Ten krok znacznie zbliża do ich realizacji.

5. Zredukuj STRES!

Nauka języków obcych bez planu jest bardzo chaotyczna i zwiększa prawdopodobieństwo, że przeoczy się ważne elementy podstaw. W dalszej kolejności może powodować zagubienie i odczuwanie stresu. Jeśli chcesz być spokojny i pewny tego, że nauczysz się języka obcego, zacznij planować!

6. Naucz się SYSTEMATYCZNOŚCI!

Kierując się rozpisaną strategią uczenia się, człowiek przyzwyczaja się do regularnego działania. Dzięki temu wyrabiamy w sobie nawyk systematyczności, co pozytywnie wpływa na efektywność naszych działań.

7. Przejmij kontrolę!

Od momentu zaplanowania nauki to Ty przejmujesz kontrolę nad tym jak szybko opanujesz nowe umiejętności językowe. Wszystko to za sprawą planowania, czyli dobrej organizacji. Pamiętaj o tym, że warto stosować sprawdzone metody, które mogą pomóc w osiągnięciu obranego wyzwania. Planowanie to cecha ludzi dobrze zorganizowanych. A czy Ty już planujesz swoją naukę?
Twój adres email nie zostanie opublikowany.