hachettefle

Webinarium Hachette FLE

Współczesna piosenka frankofońska na lekcjach FLE. Webinarium z autorem Paroles et musique (Collection F)

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego do udziału w ostatnim w tym roku szkolnym webinarium pedagogicznym. Tematem webinarium będzie współczesna piosenka francuska i frankofońska. W czasie webinarium zostaną przedstawione odpowiedzi na często pojawiające się pytania Nauczycieli, którzy chcą urozmaić zajęcia o aktualne piosenki. Jak i gdzie poszukiwać najnowszych utworów muzycznych? Jak dobierać piosenki do profilu uczniów? Jakie ćwiczenia zaproponować uczniom, aby połączyć przyjemność słuchania z nauką języka. 

Webinarium poprowadzi Ludovic Gourvennec, autor publikacji « Paroles et musique : le français par la chanson » wydanej w serii “Collection F” wyd.  Hachette FLE. 

Ludovic Gourvennec zajmuje się nauczaniem języka francuskiego jako obcego w ujęciu praktycznym i teoretycznym. Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywał w ośrodkach Alliance française i w szkołach francuskich m.in. w Niemczech, Tunezji i na Madagaskarze.  Obecnie pracuje w Szkole Europejskiej w Brukseli (Ecole européenne de Bruxelles 1). 

Wideoszkolenie odbędzie się w środę 12 czerwca w godz. 15:00-16:00.

# Découvrir et exploiter en classe la chanson francophone actuelle


Ludovic GOURVENNEC, auteur de « Paroles et musique : le français par la chanson »

 

La chanson est un genre artistique qui permet à la fois d’aborder la dimension socioculturelle d’un pays, de s’immerger dans sa langue de façon sensible et de stimuler les compétences dans des contextes d’enseignement / apprentissage variés. L’utiliser en classe constitue donc un moyen privilégié pour sensibiliser les élèves à cette dimension socioculturelle qu’il leur est souvent difficile de mesurer. Pourtant, un problème se pose souvent aux enseignants de français exerçant loin de la métropole hexagonale : comment se tenir informé.e des nouveautés, dans le flot impressionnant de chansons très régulièrement produites.

Ce webinaire se donnera donc le double objectif suivant : d’une part socioculturel (présenter les artistes qui connaissent actuellement du succès en France), d’autre part didactique (proposer des pistes d’exploitation en classe, à la fois théoriques et pratiques).

Środa 12 czerwca o godz. 15:00

FOCUS Culture [NOWOŚĆ]

Dzięki FOCUS Culture poznasz najważniejsze aspekty cywilizacyjne i kulturowe Francji. 80 ikon kulturowych zostało przedstawionych w formie krótkich tekstów (z nagraniami audio). Ćwiczenia towarzyszące opisowi ikony pomogą w zrozumieniu tekstu i w lepszym poznaniu zagadnienia kulturowego. Wszystkie teksty zostały dostosowane do 2 poziomów zaawansowania językowego – od A2 do B1 wg ESOKJ.

Nagrania audio są dostępne na stronie serii focus.hachettefle.fr

FOCUS Culture. 80 icônes de la culture française

Prix de lancement


FOCUS Culture można zakupić na naszych stoiskach kiermaszowych w czasie stacjonarnych konferencji metodycznych w cenie promocyjnej. Najbliższa konferencja odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Rzeszowie. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Nauczycieli języka francuskiego zapraszamy do kontaktu z doradcami, którzy przekażą Państwu kupon rabatowy na zakup publikacji Hachette FLE w księgarniach stacjonarnych Bookland lub wysyłkowo na bookland.com.pl

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2023/24. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.