hachettefle

Webinarium Hachette FLE

Jak wspierać uczniów w nauce języka francuskiego od pierwszych lekcji? Webinarium z autorką serii Inspire i Inspire Jeunes

Zapraszamy serdecznie Nauczycieli języka francuskiego do udziału w webinarium metodyczno-pedagogicznym z autorką serii Inspire i Inspire Jeunes / Inspire Lycée.  

Szkolenie online poprowadzi pani Delphine Twardowski, autorka podręczników Inspire, Inspire Jeunes oraz Cosmopolite 5 wyd. Hachette FLE, ale przede wszystkim nauczyciel języka francuskiego przez wiele lat w Alliance Française w Paryżu, a obecnie w AF w Strasburgu. W czasie godzinnego spotkania Delphine Twardowski przedstawi skuteczne, sprawdzone sposoby na zmotywowanie uczniów do nauki języka i poznawania kultury Francji już od pierwszych zajęć. 

Webinarium odbędzie się w poniedziałek 13 maja w godz. 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00. Zapraszamy do udziału w wybranym szkoleniu.

# Placer l'apprenant au cœur d'un environnement social et culturel pour le motiver et favoriser son apprentissage


Delphine TWARDOWSKI, autrice d'Inspire 3 et 4, Cosmopolite 5

Les professeurs sont invités à enseigner à leurs apprenants la langue et la culture françaises et francophones, c’est pourquoi les placer dans un environnement social et culturel, dès la première année de cours, favorise un apprentissage efficace de la langue et les conduit à être acteurs de leur apprentissage.
Ce webinaire a pour objectif de présenter les différents outils disponibles dans la méthode “Inspire Lycée” mais aussi d’expliquer les stratégies mises en place afin d’aider les enseignants à construire des démarches de cours dynamiques et motivantes. A travers quelques documents de source authentique, les tâches pragmatiques et les modalités de travail variées de la méthode, Delphine Twardowski vous montrera comment la mise en situation dans des contextes réels permet de donner un sens à l’apprentissage.

Poniedziałek 13 maja o godz. 11:00

Poniedziałek 13 maja o godz. 17:00

Inspire dla szkół językowych - Inspire Jeunes dla szkół średnich

Inspire to seria podręczników wyd. Hachette FLE dla starszej młodzieży i dorosłych. Dedykujemy ją na kursy języka francuskiego w szkołach językowych i na lektoraty na uczelniach wyższych.

Inspire Jeunes jest adaptacją serii Inspire. Przygotowaliśmy ją dla uczniów szkół średnich, którzy rozpoczynają naukę języka francuskiego. Seria Inspire Jeunes spełnia wymagania podstawy programowej i rozporządzeń MEN dotyczących podręczników szkolnych. Podręcznik Inspire Jeunes to podręcznik wieloletni z nagraniami audio online. Ponadto posiada odzwierciedlenie cyfrowe dostępne w wersji pack numérique.

Inspire Jeunes - nowy kurs języka francuskiego dla szkół średnich

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2023/24. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.