hachettefle

Webinarium Hachette FLE

Elementy kulturowe na lekcjach dla dzieci i młodzieży. Webinarium w ramach BELC

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli języka francuskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu metodycznym z doradcą Hachette FLE. Webinarium odbędzie się w ramach cyklu szkoleń BELC Hiver 2024, organizowanego przez France Éducation International. 

Głównym tematem będą elementy międzykulturowe na lekcjach języka francuskiego z młodszymi uczniami. Jakie ćwiczenia i zadania proponować dzieciom i młodzieży, aby wprowadzić i omówić zagadnienia kulturowe? Jak zachęcać ich do pracy w parach, czy współpracy zespołowej? Przykłady zostaną zaczerpnięte z nowych serii wydawniczych do nauki języka francuskiego dla dzieci i młodzieży. Najnowsze podręczniki to: HOURRA dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym,  SÉSAME dla uczniów klas 4-6 SP, EXPLORE dla uczniów klas 5-8 SP, a także INSPIRE LYCÉE (INSPIRE JEUNES w polskiej adaptacji) dla licealistów.

Wideoszkolenie przeprowadzi pani Hélène Tremblay, doradca metodyczna Hachette FLE. 

Webinarium odbędzie się we wtorek 20 lutego. Serdecznie zapraszamy!  

# L’interculturel dans les activités pour les enfants et (grands) adolescents : comment l’aborder ?


Hélène TREMBLAY, déléguée pédagogique

Venez découvrir des activités faciles à mettre en œuvre dans la classe pour aborder l’interculturel et pour encourager la collaboration et l’entraide entre les apprenants.

A l’aide de supports extraits des collections Hourra ! (nouvelle collection pour les enfants), Sésame, Explore et Inspire Lycée (nouvelle collection pour les grands adolescents.)

Wtorek 20 lutego o godz. 13:30

Odkryj podręczniki i materiały dla dzieci i młodzieży

Hourra 1 podręcznik
Hourra 1 podręcznik
Sésame 2 podręcznik
Sésame 2 podręcznik
Explore 1 podręcznik
Explore 1 podręcznik
Inspire Jeunes 1 podręcznik
Inspire Jeunes 1 podręcznik

Skonsultuj katalog Hachette FLE 2024

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2024/25. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.