hachettefle

Inspire Jeunes 1 dla liceum i technikum

Nowość! Podręcznik Inspire Jeunes dla uczniów szkół średnich

Rozwijający się dynamicznie świat zmienia potrzeby uczniów, a co za tym idzie – sposoby uczenia się, rozumienia, wyrażania. Rozwój nowoczesnych technologii wpłynął na sposób przekazywania wiedzy, percepcje uczniów, sposoby porozumiewania się.

Mamy przyjemność zaprezentować Inspire Jeunes podręcznik, który odpowiada na potrzeby współczesnej młodzieży szkół ponadpodstawowych. 

Inspire Jeunes to nowa seria podręczników do nauki języka francuskiego w liceum i technikum. 

Kurs składa się z 4 części. Co ważne, materiał zawarty w każdym tomie przeznaczony jest na ok. 60 godzin nauki

Cały kurs obejmuje dwa poziomy zaawansowania językowego A1 i A2. Podręcznik umożliwia realizację nowej podstawy programowej dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz trzyletniej szkoły branżowej.

uczniowie szkół średnich

Czym się wyróżnia Inspire Jeunes?

Co wyróżnia Inspire Jeunes w ofercie podręczników szkolnych? Czym zachęci, zmotywuje i zainspiruje młodzież do nauki języka francuskiego? Jak odbywa się nauka z nową serią? Zapraszamy do poznania najważniejszych atutów kursu i sposobów na szybkie i przyjemne motywowanie licealistów do nauki języka.

Pobierz broszurę informacyjną

7 sposób na motywowanie licealistów z serią Inspire Jeunes!

Comprendre. Poznaj język i kulturę

Inspirująca tematyka, która naprawdę zainteresują młodzież, odwołuje się do życia codziennego i szkolnego. Krótkie, proste teksty i towarzyszące im ćwiczenia w części Comprendre motywują do nauki. Przejrzysta struktura i nowoczesna grafika, polecenia w języku polskim zostały opracowane dla uczniów zupełnie początkujących. Ciekawy materiał ikonograficzny przybliża kulturę francuską i frankofońską.

Agir. Powtarzaj w grupie

Angażujące zadania w sekcji Agir zachęcają do pracy zespołowej i pozwalają na zastosowanie w praktyce nabytych umiejętności: ustnych i pisemnych. Nauka francuskiego służy komunikacji!

Lexique. Ucz się słów i wyrażeń, tak jak lubisz

Listy leksykalne zawierają podstawowy zakres słownictwa do zapamiętania z danej lekcji. W sekcji Lexique et communication słownictwo jest przedstawione w formie czytelnych map myśli i zawierają m.in. ilustrowany słowniczek. Nagrania słów, zwrotów i wyrażeń ułatwiają naukę wymowy. Dodatkowy słowniczek francusko-polski w aneksach pomaga w nauce. Liczna ćwiczenia pozwalają na utrwalenie słownictwa.

Grammaire. Zobacz, jakie to proste i logiczne

Indukcyjna i spiralna nauka gramatyki angażuje w proces poznawania struktur językowych. Klarowne tabele gramatyczne systematyzują wiedzę, zawierają zwięzłe komentarze gramatyczne w języku polskim, które również zwracają uwagę na różnice językowe. Różnorodne ćwiczenia w sekcji Grammaire et verbes utrwalają zagadnienia wprowadzane w rozdziale.

Techniques pour… Już potrafisz!

Nowatorskie ćwiczenia zespołowe w sekcji Technique pour... utrwalają kompetencje językowe i rozwijają umiejętność mediacji. Kreatywne mini-projekty angażują wszystkich uczniów.

Culture(s) ! Ciekawostki nie tylko o Francji

Informacje kulturowe w ramach Culture(s) oraz grafikach i tekstach dostarczają wiedzy o Francji i krajach frankofońskich. Poszerzają horyzonty. Zwracają uwagę na różnice i podobieństwa pomiędzy kulturą francuską i polską.

Le pack numérique ! Słuchaj nagrań na telefonie, laptopie...

Podręcznik Inspire Jeunes posiada odzwierciedlenie cyfrowe! E-book dla ucznia jest dostępny na platformie ehachettefle.com. Kod aktywacyjny do podręcznika cyfrowego znajduje się w zestawie "le pack numérique".
Wszystkie nagrania audio i wideo do podręcznika i zeszytu ćwiczeń Inspire Jeunes są dostępne online! Do bezpłatnego pobrania z strony kursu https://hachettefle.pl/podrecznik-inspire-jeunes lub w streamingu na stronie serii https://inspire-jeunes.hachettefle.fr, co zapewnia łatwy i szybki dostęp do nagrań w dowolnym telefonie, tablecie i komputerze.

Materiały dydaktyczne w serii Inspire Jeunes

Komponenty dla ucznia

  • podręcznik wieloletni + audio online
  • zeszyt ćwiczeń + audio/wideo online
  • podręcznik interaktywny
  • strona kursu z nagraniami online

Komponenty dla nauczyciela

  • przewodnik metodyczny
  • testy z nagraniami audio
  • podręcznik interaktywny na platformie ehachettefle.com
  • program nauczania
  • rozkład materiału w dziennikach elektronicznych

Egzemplarz okazowy dla Nauczycieli

Inspire Jeunes 1 na rok szkolny 2023/24

Dzięki pracy z podręcznikiem Inspire Jeunes, klasa staje się miejscem, w którym uczniowie są w centrum uwagi. Autorzy serii Inspire Jeunes proponują angażujące uczniów zadania, które służą częstym interakcjom, realizacji mini projektów, pozostawiają czas na refleksje nad językiem, ewaluację i samoocenę. Ćwiczenia wymagające mediacji przygotowują ucznia do podejmowania licznych działań i aktywnego uczestniczenia w procesie nauki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.