hachettefle

Le Château d'If

Hrabia Monte Christo w wakacje w polskich kinach


Premiera już 9 sierpnia

Epicka ekranizacja ponadczasowego dzieła Aleksandra Dumasa już od 9 sierpnia w polskich kinach.
W głównej roli gra Pierre Niney (Cezar dla najlepszego aktora za film "Yves Saint Laurent").

Zanim pójdziesz do kina przeczytaj powieść...

Hrabia Monte-Christo” to klasyczna powieść przygodowa autorstwa Alexandre’a Dumasa, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1844 roku, publikowana w odcinkach w dzienniku Le Journal des Débats.
Ta epicka historia zemsty i przebaczenia przyciąga czytelników od ponad stu lat swoim niesamowitym zawirowaniem fabuły i głębokimi portretami psychologicznymi postaci. Opowieść śledzi losy Edmunda Dantèsa, młodego marynarza, niesprawiedliwie oskarżonego o zdradę i osadzonego w więzieniu, który po ucieczce przyjmuje tożsamość hrabiego Monte-Christo, by dokonać zemsty.

Powieść eksploruje tematy sprawiedliwości, zemsty, lojalności i odkupienia, wciągając czytelników skomplikowanymi relacjami i zawirowaniami fabuły. Dumas z precyzją kreśli obrazy XIX-wiecznej Francji i Włoch, przenosząc czytelników w malownicze miejsca. „Hrabia Monte-Christo” to lektura oferująca pełną przygód fabułę i głęboką refleksję nad naturą człowieka.
Jeśli szukasz książki, która pochłonie Cię bez reszty i dostarczy emocji na najwyższym poziomie, „Hrabia Monte-Christo” to idealny wybór. Wyrusz w podróż razem z Edmundem Dantèsem i odkryj, jak daleko może sięgnąć ludzka determinacja i jak skomplikowane mogą być ścieżki ludzkiego losu.

Le Comte de Monte-Cristo. LFF B1

Adaptacja powieści Aleksandra Dumas "Hrabia Monte-Cristo" została wydana w dwóch tomach w kolekcji Lire en français facile. Powieść jest dostosowana do poziomu B1 wg ESOKJ. Tekst lektury uproszczonej został nagrany przez francuskiego lektora a audiobook jest dostępny gratis na stronie kolekcji!

Le Comte de Monte-Cristo t.1 (LFF B1)

Tome 1 : Le prisonnier du château d’If


Gdy Edmond Dantès przygotowuje się do ślubu, zostaje nagle zatrzymany i uwięziony w strasznym więzieniu w zamku If. Skąd to zatrzymanie? Ktoś go zdradził, oszukał? Opuszczony przez wszystkich, wsparcie przychodzi od innego więźnia księdza Faria…

Wersja uproszczona na podstawie powieści Aleksandra Dumasa ojca Hrabia Monte-Cristo, dostosowana do poziomu B1 z nagraniem audio online!

Pobierz pliki, aby przeczytać fragment i wysłuchać nagrania
Le Comte de Monte-Cristo. Tome 2 (LFF B1)

Tome 2 : La Vengeance


Druga część przygód hrabiego Monte-Cristo. Po ucieczce z więzienia w zamku IF, dzięki ogromnemu majątkowi, który odziedziczył po księdzu Faria, Edmond Dantès przyjeżdża do Paryża. Jako tajemniczy hrabia Monte-Cristo wyrusza na poszukiwania osób, które niesłusznie skazały go na więzienie. Szuka zemsty za lata cierpienia…

Wersja uproszczona powieści Aleksandra Dumasa ojca Hrabia Monte-Cristo została dostosowana do poziomu B1. Audiobook gratis!

Le Château de Monte-Cristo
« Le Château de Monte-Cristo »


Czy wiesz, że... Aleksander Dumas posiadał zamek "Le Château de Monte-Cristo"?

Budynek Château de Monte-Cristo został zbudowany na zlecenie słynnego pisarza w 1846 roku. Położony w Port-Marly, ok. 20 km od Paryża, stanowił luksusową rezydencję i miejsce pracy autora do 1851 roku. Zamek został zaprojektowany w stylu neorenesansowym, a jego wnętrza zdobiły liczne dzieła sztuki i osobiste pamiątki Dumasa.
Co więcej, obok głównego budynku powstała także mniejsza budowla, Château d'If, która pełniła funkcję gabinetu pisarza.

Dziś Château de Monte-Cristo jest muzeum, przyciągającym miłośników literatury i architektury, którzy mogą podziwiać piękno i historię tego wyjątkowego miejsca.

Polecamy "Le Comte de Monte-Cristo" jako wakacyjną lekturę!

Très bel été et bonne lecture !

Twój adres email nie zostanie opublikowany.