hachettefle

Webinarium Hachette FLE

Wideoszkolenie dla Nauczycieli FLE

Zapraszamy serdecznie Nauczycieli języka francuskiego na webinarium dotyczące narzędzi cyfrowych w ofercie Hachette FLE! 

W środę 13 września zapraszamy na wideoszkolenie, które poprowadzi pani Hélène Tremblay. Doradca metodyczny przestawi nowoczesne narzędzia numeryczne, dla ucznia i nauczyciela, które wspomagają naukę języka francuskiego. 

*Wspierając naukę języka poprzez różnorodne metody i zasoby, można stworzyć skuteczne środowisko edukacyjne. Wykorzystanie interaktywnych narzędzi, takich jak aplikacja Parcours digital lub platforma edukacyjna ehachettefle.com, zdecydowanie pomoże w utrwalaniu materiału. Ponadto, tworzenie sytuacji komunikacyjnych, proponowanie zadań projektowych czy gier językowych zachęci uczniów do praktykowania języka w rzeczywistych kontekstach. Istotne jest również monitorowanie postępów uczniów i dostosowywanie strategii na podstawie ich potrzeb, co z pewnością przyczyni się do skuteczniejszego procesu nauczania i nauki języka francuskiego jako obcego (FLE).

#2 Re-Découvrez tout le numérique d'Hachette FLE !


Hélène Tremblay, déléguée pédagogique Hachette FLE

Quels outils numériques sont à votre disposition pour accompagner et renforcer la progression de nos apprenants ? Où les trouver ? Comment les utiliser ?

A l’issue de ce webinaire, les ressources numériques Hachette FLE n’auront plus de secret pour vous !

Hélène Tremblay, responsable pédagogique et commerciale, vous donnera les clés de la plateforme ehachettefle.com, du Parcours Digital et des sites internet qui rassemblent toutes nos ressources numériques et interactives !
Ce rendez-vous sera aussi pour vous l’occasion de re-découvrir nos méthodes et de répondre à vos questions.

Środa 13 września o godz. 17:00-18:00

Narzędzia cyfrowe prezentowane w czasie webinarium:

Manuels numériques

uczniowie szkół średnich

Podręczniki cyfrowe na ehachettefle.com

W ofercie Hachette FLE: podręczniki w odzwierciedleniu cyfrowym dla Ucznia, interaktywne ćwiczenia Inspire 1 i Mon Alter Ego. Pakiet komponentów interaktywnych dla Nauczyciela z możliwością tworzenia klas wirtualnych Mes Cours na platformie ehachettefle.com

Parcours digital

Ćwiczenia interaktywne z autokorektą

Indywidualne kody aktywacyjne do dodatkowych ćwiczeń interaktywnych są dostępne w zeszytach ćwiczeń w przypadku serii wydawniczych dla młodzieży, natomiast w przypadku kursów dla dorosłych - w podręcznikach.

Audio & vidéos & jeux

Aplikacja MEDIA+

Bezpłatna aplikacja umożliwia szybki i wygodny dostęp do nagrań audio i wideo.
W przypadku większości kursów nagrania zostały udostępnione na stronach kursów. Na stronach serii dla dzieci - Les Loustics i Sésame znajdują się gry. Adres strony internetowej jest podany na okładce zakupionego podręcznika.

Certyfikat i nagranie

Udział w webinariach Hachette FLE jest oczywiście bezpłatny. Konieczne jest jednak zgłoszenie udziału w wydarzeniu przez formularz.

Co ważne, osoby, które zarejestrują się na spotkanie online, otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (Attestation), a także link umożliwiający odtworzenie webinarium. Zaświadczenie z nagraniem wysyłane jest zwykle 24 godziny po webinarium. 

Warto uczestniczyć w spotkaniu “na żywo”. Zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium, do zadawania pytań i odkrywania nowych publikacji na rok szk. 2023/24. 

Webinarium będzie trwało ok. 60 minut.

Zapraszamy na spotkania metodyczne online!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.